A futball szabályai és jellemzői - Egészség

Tartalom

Az USA-ban "futballnak" nevezett futball a legnépszerűbb sport a világon. Szenvedélyes rajongói 1969-ben még "futballháborúnak" nevezett katonai konfliktust váltottak ki Honduras és El Salvador között. Az érzelmeket félretéve, a futball egy viszonylag egyszerű játék, nem igényel mást, mint egy labdát és két kapufát.

célkitűzés

A futball célja, hogy a labdát az ellenfél hálójába helyezze. Ennek a feladatnak a végrehajtásához a játékosok átadják egymásnak a labdát, átlépve a pályát. Ha gólt szereznek, a sportolók felállnak a saját oldalukra, és a labda a mezőny közepére kerül, hogy az ellenfél csapata újra kezdhesse a játékot.

Játékosok és felszerelések

Minden csapatnak 11 játékosa van a pályán. Az egyik kapus, a többit általában védők, középpályások és támadók osztják szét. A középpályások általában nagyobb számban vannak, őket védők, majd támadók követik, bár az arányok az alkalmazott stratégiától függően változhatnak. A kiindulási talajnak megfelelő gyűrűt használnak, és a biztonság érdekében mindenkinek sípvédőt kell viselnie.

Területén

A futballpálya mérete változhat. Általában 109 x 68 m, vagy 110 x 70 m. A felület lehet természetes vagy műfű, a gerendák a végeik közepén vannak. Minden keresztléc előtt egy 5 m-es négyzetet, amelyet kis területnek neveznek, és egy további 16 m-es négyzetet, amelyet nagy területnek neveznek. A kapusnak szabad elkapnia a labdát a 16 méteres területen belül. Bármely labdát, amely elhagyja a pálya szélét, annak a csapatnak kapják, amelyik nem érte utoljára; a játék bedobással folytatódik. A végvonalon áthaladó labdát annak a csapatnak a kapusának kapják, amelyben az ellenfél utoljára érintett. Ha a kaput védő csapat érintette utoljára, akkor az ellenfél csapata megengedi, hogy a legközelebbi szögletrúgásból rúgja.

A szabályok

A játékot két 45 perces folyamatos ütemben játsszák. Korlátozott helyettesítések megengedettek. Ha egy döntő meccsen, például egy döntőben nincsenek gólok, további percek szerepelnek, amelyeket büntetők követnek. A kapus kivételével a játékosok nem érinthetik meg a labdát kézzel vagy karral. Az érintkezési hibák többféle módon fordulhatnak elő, amelyek közül a leggyakoribb a nem megfelelő vagy nem biztonságos ütés. A büntetések közé tartoznak a közvetlen szabadrúgások, a büntetések, valamint a piros és sárga lapok. Piros vagy két sárga lap a játék kiutasítását eredményezi. A szabálytalanságok egy másik típusa a közvetett szabadrúgás, amikor a labdát nem lehet közvetlenül a hálóba rúgni. A szabályok betartása érdekében játékvezető és két zászló áll a pályán. Előfordul, hogy a negyedik játékvezető felelős a cserékért, az időtartásért és az egyéb kapcsolódó díjakért.

A tej kiömlée, a rendetlenég é az eetlege foltok eltávolítáa után még jóval avanyú zagot érezhet, különöen a zőnyegen. A zőny...

A calán nitrogénben gazdag talajon nő, erdőkből, parkokból é a világ má területeiről. A calán zöld levelei é kerek, rózazín virágai k&#...